עצי נוי מומלצים לגינה

אם יש לכם גינה פרטית או חצר משלכם אתם בוודאי רוצים שהיא תהיה מושלמת ומלאת חיים וסביר להניח שתשקיעו בפרחים, בדשא רחב ידיים. אבל אם אתם מעוניינים להוסיף גם אופי ויופי לגינה שלכם ואתם רוצים שהיא תיראה מדהים, אין כמו שתילת עציצים גדולים או עצי נוי. הם לאו דווקא יספקו תוצרת וחלק מהם אינם מניבים פרי אבל הם משדרגים את הגינה, מוסיפים לה צל והמון ירוק מה שהופך את הישיבה בה למהנה הרבה יותר. אז אילו עצי נוי מומלצים? מה חשוב לדעת על עצי נוי?

Credit: Pixabay

סוגי עצי נוי

באופן כללי, אפשר לחלק את עצי הנוי למספר סוגים. חשוב לדעת שהם כאלו לפני שרוכשים ושותלים אותם כי הציפיות יכולות להיות שונות מהתוצאות. יש את עצי הנוי ירוקי העד. מה זה אומר ירוקי עד? כשמם כן הם, נשארים ירוקים תמיד ובכל מצב.

יש את הנשירים שהם תלויי טמפרטורה כלומר, עצים שבחורף לא יהיו בשיא יופיים בלשון המעטה ויש את העצים הנשירים שבחורף יהיו ערומים לגמרי.

דוגמאות לסוגי עצים

יש מגוון סוגי עצים שיוכלו להשתלב בגינה שלכם. הנה כמה דוגמאות לעצי נוי נשירים מומלצים. יש את ברכיכיטון הסלעים ואת השזיף הפיסרדי שמתאימים בעיקר לכניסה לגינה. יש את הסיגלון והשלטית שיתאימו יותר לגינות גדולות, ויש את כליל החורש או ספיון השעווה.

בין ירוקי העד יש את הפג'ויה שהיא עץ כניסה מדהים, את המגנוליה שתפיץ פרחים ואת הקליאנדרה ורודת הקרקפת. בין עצי הנוי הנשירים מותניים המומלצים יש את העצים הבכותיים עם המראה הלא שגרתי ואת כסיית האבוב.

בעצי נוי צריך לטפל!

אם אתם רוצים שיהיו בגינה שלכם עצי נוי אתם צריכים לדעת איך לבחור וכמובן, לדעת שיש כאלו שדורשים טיפול שאתם לא יכולים להתעלם ממנו. הם צריכים השקיה ודישון וצריכים הדברה מחרקים ומזיקים שונים, הם צריכים תנאי גידול וחלקם צריכים מיקום ספציפי כי הם חייבים את אור השמש. לכל עץ יש את המחלות שלו וצריך להכיר אותן ואת דרכי ההתמודדות איתן.

הדרך הנכונה ביותר לרכוש עצי נוי לגינה שלכם היא לעשות את זה בעזרתו של איש מקצוע מהתחום. נכון, הוא ירצה למכור לכם כי מזה הוא מתפרנס אבל אם הוא אמין והגון (ורובם כאלו) הוא ייעץ לכם לרכוש ולגדל את העץ שמתאים לגינה שלכם בהתאם לתנאים שהיא מציעה, בהתאם למיקום העתידי של העץ ובהתאם לפרמטרים נוספים. אל תוותרו על ייעוץ מקצועי כדי לעשות את הבחירה הנכונה.